W maju – już prawdziwa wiosna! Maj to czas kwiatów. To jeden z okresów najbujniejszego życia w przyrodzie.
Maj jest uznawany przez wielu ludzi za najpiękniejszy miesiąc w roku. Skąd się wzięła nazwa miesiąca maj?
Od łacińskiego słowa Maius i rzymskiej bogini Mai, która była opiekunką przyrody, wzrostu oraz ziemi. Istnieje również ludowa interpretacja, łącząca nazwę z polskim słowem maić (stroić, ozdabiać), co nawiązuje do natury . Jedna ze starych legend mówi, że Bóg Ojciec w maju stworzył świat. Natomiast według ludowej tradycji, środek miesiąca maja (od 12 do 15 maja) powinien być zimny, deszczowy a nawet mroźny (trzej ogrodnicy i zimna Zośka).
Obejrzyj film poniżej

