W sobotę 25 kwietnia br. przy ul. Przemysłowej 47 w Poznaniu, swoje drzwi otworzył wyjątkowy punkt na mapie miasta – Wdzięcznik.
Jest to inicjatywa łącząca ideę dzielenia się książkami z realnym wsparciem dla osób potrzebujących znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.
Wdzięcznik stworzyła organizacja – Zupa na Głównym, która od lat wspierająca osoby potrzebujące i zagrożone wykluczeniem społecznym.
Nowa przestrzeń powstała z myślą o mieszkańcach, którzy chcą nie tylko sięgnąć po ciekawą lekturę, ale również zrobić coś dobrego dla innych. Każdy odwiedzający może wybrać z półki interesującą go książkę i zakupić ją wrzucając do puszki 5 złotych lub więcej.

Twórcy miejsca zachęcają także do przynoszenia własnych książek, które mogą zyskać drugie życie i trafić do kolejnych czytelników. Wdzięcznik będzie działał cyklicznie – w każdą ostatnią sobotę miesiąca w godzinach 10:00–18:00, otwierając się na lokalną społeczność i jej potrzeby.
UWAGA: Proszę nie przynosić encylkopedii, słowników, poradników i książek, które były dodatkami do gazet.
Przyjmujemy książki nie starsze niż 10 lat ! ! !
AKTUALIZACJA: Jak przekazali organizatorzy, już 2 maja br. we Wdzięczniku, odbędzie się „Majówka
z książką” -Zapraszamy w godzinach od 11:00 do 18:00

Wdzięcznik, to nie tylko książki, to także miejsce spotkań z wolontariuszami, darczyńcami i przestrzeń do współdzielenia i budowania wspólnoty opartej na wzajemnej życzliwości.
Źródło zdjęć Facebook Zupa na Głównym.
Więcej informacji na temat działalności organizacji: www.zupanaglownym.org.pl


